Doğuş Fidancılık - Hakkımızda        Fidancılık sektörüne 1990 yılında giren Doğuş Fidancılık 2 Dekar arazide göz aşı aşılama yöntemiyle açık köklü aşılı ceviz fidanı üretimine başlamıştır. İlerleyen yıllarda tüplü aşılı ceviz fidanı ve tüplü aşılı badem fidanı üretimine başlayarak ürün çeşidini arttırmıştır. Üretime başladığımız ilk yıldan itibaren Yalova Atatürk Araştırma Çiftliğinden temin ettiğimiz materyallerle oluşturduğumuz anaçlardan aldığımız aşı gözleriyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetiminde sertifikalı üretim yapmaya başlamıştır. Her geçen yıl sektördeki yenilikleri ve yeni geliştirilen çeşitleri üretimine dahil eden Doğuş Fidancılık bu gün 80 dekar açık saha ve 5 dekar kapalı sahada üretimine devam etmektedir.

        Üretimini yaptığımız fidanlarla müşterilerimizin kurduğu bahçelerde yüksek kalite ve yüksek verimi elde etmelerini sağlamak en büyük hedefimiz. Bu doğrultuda son yıllarda verim ve kalite konusunda kendini kanıtlamış olan soğuk ve yüksek rakımlı bölgelere dikilebilen Chandler ve tozlayıcısı Franquette ile Fernor ve tozlayıcısı Fernette çeşitleriyle salkım ceviz diye tabir edilen verime sahip pedro çeşitlerinin üretimine ağırlık verilmiştir.

        Bakanlığımızın sertifikasyon yönetmeliğinde yapmış olduğu değişiklikler doğrultusunda mavi sertifikalı fidan kategorisi oluşturulmuştur. Bu kategoride fidan üretebilmek için bakanlığımızın yetkilendirmiş olduğu kuruluşlardan anaç materyali alınarak anaç bahçesi kurulması gerekmekte ve bu bahçeden alınacak aşı materyalleriyle üretim yapılması gerekmektedir. Bu doğrultuda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine Chandler çeşidi anaç fidan yetiştirme yetkisi verilmiş olup firmamız bu kuruluştan Chandler anaç fidanlarını temin ederek 3 nolu damızlık parselini kurmuş ve yetkili üniversitenin yaptığı kontroller sonucu 3 nolu chandler damızlık parselimiz tescillenerek mavi sertifikalı üretime başlanmıştır.

        Firmamız üretimini yaptığı fidanlarını siparişlerin adedine göre anlaşmalı olduğu kargo şirketi aracılığıyla veya  nakliye şirketleri aracılığıyla ülkemizin tüm bölgelerine ve yurt dışında ihraç etmektedir. Ceviz fidanı üretiminde dünyada en kaliteli ve en sağlıklı aşı yöntemlerinden biri olarak kabul edilen göz aşı yöntemini tercih eden Doğuş fidancılık kendisini tercih eden müşterilerine dikim ve dikimden sonrada ücretsiz danışmanlık hizmeti vererek bahçelerin doğru kurulması ve doğru bakım yapılarak yüksek verim elde edilmesini sağlamaktadır. Yurt dışına ihraç ettiğimiz ürünlerimiz büyük beğeni görmekte olup ihracatımız her yıl artarak devam etmektedir.

 

   Ürünlerimiz ve Bahçe kurulumu hakkında bilgi almak için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.


Satış ve Danışma Hattımız

0 532 566 53 76

FOR ENGLISH  +90 537 606 30 91                 

Doğuş Fidancılık